لوله برق دارای انواع مختلفی می‌باشد که به همین خاطر دارای قیمتهای مختلف می‌باشد، بسته به وزن و ضخامت و همچنین متریال لوله برق، این قیمتها متغیر می‌باشد.

در هنگام خرید لوله برق، حتما به این موضوع توجه داشته باشید، لوله برقی که با قیمت پایین به شما پیشنهاد میشود، قطعا دارای کیفیت پایینی است و شما در هنگام خرید این نوع از لوله، دچار ضرر و زیان خواهید شد چرا که استفاده از لوله و ملزومات برق یا کیفیت، علاوه بر اینکه زمان کار شما را سرعت میبخشد، بلکه ضایعات کمتری در زمان حمل، نگهداری و اجرا به شما تحمیل میکند.

خرید و قیمت لوله برق

خرید و قیمت لوله برق

لوله برق پلی آمید از دیرباز در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته و اکنون نیز در بسیاری از نقاط کشور مورد استفاده قرار میگیرد و قیمت پایین تری نسبت به لوله برق نسوز دارد، به طور مثال قیمت لوله پلی آمید سایز ۱۳/۵ وزن متوسط هر شاخه ۱۱۶۰۰ تومان می‌باشد در حالی که قیمت لوله برق نسوز استاندارد کددار شاخه ۶ متری ۲۴۵۰۰ تومان است، این اختلاف قیمت زیاد در حالی است که قیمت لوله خم سرد استاندارد کددار به ۳۴۵۰۰ تومان هم می‌رسد.
از مهمترین دلایل اختلاف قیمت لوله برق پلی آمید و پی وی سی، نوع متریال مواد اولیه آن است.

لوله پلی آمید از مواد PE تولید میگردد که به مراتب ارزان‌تر از مواد pvc می‌باشد.

از محاسن لوله برق پلی آمید میتوان به انعطاف بالای آن اشاره کرد ولی قابل اشتعال بودن آن باعث شده که استفاده از آن در بسیاری از پروژه های ساختمانی ممنوع باشد.

خرید و قیمت لوله برق

خرید و قیمت لوله برق

این درحالی است که لوله برق نسوز استاندارد کد دار هم اکنون در بسیاری از پروژه های بزرگ و کوچک که به قوانین نظام مهندسی پایبند هستند، مورد استفاده قرار میگیرد.

نظام مهندسی ساختمان برای بسیاری از پروژه ها، ناظر برق در نظر می‌گیرد که این ناظرین محترم فقط لوله برق محافظ صلب نسوز که دارای کد ده رقمی هستند را تایید میکنند زیرا بروز آتش سوزی در بسیاری از ساختمانها بابت اتصال برق می‌باشد و وقتی اتصال درون لوله برق نسوز صورت بگیرد باعث عدم ایجاد شعله و گسترش آن به نقاط دیگر ساختمان میشود، کارشناسان ویژن پایپ آماده دادن مشاوره لازم به شما در هنگام خرید لوله برق است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *